Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą okazją, żeby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wyjazd razem z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna opcja, żeby zrelaksować się, równocześnie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłotrzeba pamiętać o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnych gabarytów, dzięki czemu łatwo znajdziemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka na kleszcze jest proporcjonalna do wagi psa, należy więc upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno na kleszcze i na pchły, dlatego zapewniają wszechstronną opiekę psa. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z chęcią przebywające w trawie, takie jak labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży warto zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html