Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla przykładu kociej toalety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą godzić się na nie, choć większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Jednak w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, aby bez problemu podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zbiera nieczystości do kontenera, czy do kanału. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud spada na dół. Ten typ kuwety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, bo może wytwarzać problem przy wejściu. odkąd kot już osiągnie 12 tydzień życia, wypada uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to właśnie, ażeby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek kocha rozkopywać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było u góry napisane – trzeba uważać, bowiem poszczególne koty nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można wstawić w środek kuwetę, gdy nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Wskazane jest również kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
zabawki dla kota